Dokumentacja techniczna

Wykonanie rysunków technicznych

Rysunek techniczny mechanizmu śrubowego, zaprojektowanego przez firmę PROTOPLASTIC

DokumEntacja techniczna na zamówienie

Oferujemy Państwu sporządzenie dokumentacji technicznej zarówno do maszyn, złożeń elementów jak i pojedynczych detali. Oferujemy Państwu wykonywanie rysunków technicznych w formie elektronicznej. Praca nad Państwa dokumentacją zostanie powierzona wykwalifikowanym inżynierom. Dlatego wszystkie nasze rysunki techniczne są zgodne z polskimi oraz europejskimi normami.

Najczęściej trafiają do nas zapytania o rysunki do cięcia laserem lub strumieniem wody (waterjet). Bez problemu jesteśmy w stanie przygotować je na podstawie przesłanego przedmiotu, prototypu, rysunków technicznych, odręcznego szkicu lub wytycznych.

Proces realizacji powierzonego nam zlecenia

Po przesłaniu zapytania ofertowego, wysyłamy wycenę do akceptacji, a następnie rozpoczynamy pracę. Świadczymy również usługi takie jak nanoszenie poprawek na rysunki techniczne, które nie były tworzone przez naszą firmę. W cenę usługi wliczone są drobne poprawki. Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj około jednego dnia roboczego na jeden rysunek (w zależności od rozmiaru, ilości elementów, stopnia skomplikowania).

Rodzaje rysunków technicznych

Dokumentacja w formie elektronicznej

Wraz z postępem cyfryzacji, coraz częściej odchodzi się od dokumentacji technicznej w formie papierowej na rzecz cyfrowej dokumentacji technicznej. Zarówno 2D jak i 3D. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów dostarczamy kompletne rysunki złożeniowe, wykonawcze oraz instrukcje montażu. 

Najczęstszymi formatami dokumentacji są:

 • Formaty do dalszej edycji: .dwg .dxf 
 • Formaty nieedytowalne wektorowe: .ai .eps .svg .pdf 
 • Formaty nieedytowalne: .jpg .png

 

Dokumentacja techniczna w formie "papierowej"

Na życzenie klienta oferujemy możliwość wydruku sporządzonych przez nas rysunków technicznych lub dostarczonych w formie elektronicznej (w formacie pdf lub dwg) oraz złożenie dokumentacji technicznej do teczki lub skoroszytu, zgodnie z wycofaną normą PN-N-01603:1986 lub normą DIN 824.

Oferujemy Państwu:

 • Wydruki z plików CAD w formatach od A4 do A0
 • Wydruki z plików PDF w formatach od A4 do A0

Zleć nam przygotowanie dokumentacji technicznej

Wypełnij krótki formularz w celu otrzymania spersonalizowanej oferty.

Rysunki .dxf i .dwg oraz pliki .step

Rysunki do cięcia laserem lub waterjetem

Najczęściej spotykamy się z zapotrzebowaniem na dokumentacje techniczną elementów wykonywanych metodą cięcia laserowego lub cięcia waterjetem. Są to metody wytwarzania tak zwanych elementów płaskich. Zazwyczaj klienci zwracając się do firmy zajmującej się obróbką stali lub tworzyw sztucznych otrzymują informację, że konieczny do wykonania ich elementu jest rysunek techniczny. Właśnie w naszej firmie mogą go Państwo przygotować.

Zleć nam produkcję - dokumentację przygotujemy sami

Świadczymy również usługi cięcia laserem tworzyw sztucznych, aluminium oraz stali. Do produkcji takich elementów konieczne jest przygotowanie dokumentacji technicznej w jednym z odpowiednich formatów.

W naszej firmie, rysunki takie bardzo często wykonywane są gratis – przy zlecaniu nam cięcia elementów. Jednak jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu również sama rysunki do cięcia. Cały proces może przebiegać zdalnie – zgodnie z Państwa wytycznymi.

Rysunki techniczne przekrojów profili okiennych.

Usługi, które możemy dla Państwa wykonać

 • Dokumentacja techniczna (kompletna)
 • Rysunki schematyczne (do katalogów, broszur)
 • Cyfryzacja istniejącej dokumentacji technicznej
 • Przygotowanie rysunków wykonawczych (z wymiarami i tolerancjami)
 • Rysunki wykonawcze do cięcia laserem
 • Pliki dxf do cięcia strumieniem wody
 • Rysunki wykonawcze elementów giętych
 • Techniczne rysunki złożeniowe
 • Instrukcje składania mebli
 • Dokumentacja patentowa

Wykonanie dokumentacji technicznej
darmowa wycena i doradztwo

Po wypełnieniu i wysłaniu poniższego formularza prosimy o oczekiwanie na ofertę. Jeśli sprawa jest bardzo pilna prosimy o kontakt telefoniczny po przesłaniu formularza.

Jeśli nie mogą Państwo przesłać plików przez formularz – zachęcamy do skorzystanie z serwisu wymiany plików – zostaną Państwo do niego przeniesieni po kliknięciu przycisku „wetransfer” po lewej stronie.

Zapoznaj się z pozostałymi usługami