Precyzyjne skanowanie 3D w Warszawie

Skanowanie 3D kierownicy

usługi Skanowania 3D

Wiemy jak ważny etapem w projektowaniu produktów jest dla naszych Klientów skanowanie 3D. Dlatego oferujemy Państwu profesjonalne usługi skanowania 3D zarówno na miejscu – w siedzibie naszej firmy (ul. Instalatorów 23 dawniej 9 w Warszawie) jak i z dojazdem do klienta. Używamy głównie przemysłowych urządzeń,  skanujących światłem strukturalnym. Dzięki temu standardowa dokładność pomiarowa pojedynczego skanu wynosi poniżej 0,1 mm / 100 mm. W przypadku skanowania elementów wielkogabarytowych pojedyncze chmury punktów są składane w całość, bazując na specjalnych znacznikach pozycjonujących. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na dokładność wymiarową wprowadziliśmy do oferty również skanowanie światłem laserowym.

Skanowanie 3D - koszty

Kwota minimalna za usługę skanowania 3D wynosi 300 zł netto – bez inżynierii odwrotnej. Wyjściowym formatem dla klienta jest wtedy plik z rozszerzeniem .asc (chmura punktów). Możemy dla Państwa wykonać także skan 3D do postaci siatki trójkątów (szczelnej lub nie, zależnie od wymagań) lub kompleksowe usługi inżynierii odwrotnej – przerobienie chmury punktów na bryłę zapisaną w jednym ze standardowych formatów wymiany plików 3D. W przeciwieństwie do nieobrobionego skanu – jest to bryła składającą się z elementarnych powierzchni, takich jak płaszczyzny, powierzchnie walcowe, stożkowe itd. 

Wybrane realizacje

Skanowanie 3D dla przemysłu

Skan 3D

Skanowanie trójwymiarowe jest metodą bezstykowego pomiaru geometrii (a dokładniej punktów leżących na powierzchni skanowanego przedmiotu). W związku z tym, ryzyko uszkodzenia skanowanego obiektu jest minimalne. Zazwyczaj jedyną ingerencją w obiekt, jest pokrycie go specjalnym preparatem. Samo skanowanie 3D odbywa się poprzez zastosowanie lampy lub projektora oświetlającego obiekt światłem strukturalnym. Następnie obraz jest rejestrowany przez kamery o bardzo wysokiej rozdzielczości. Na zakończenie dzięki zastosowaniu podstawowych praw optyki, oprogramowanie jest w stanie obliczyć odległość między rejestrowanymi punktami.

Przeznaczenie wykonanego skanu

W zależności od przeznaczenia skanów 3D jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedni rodzaj pliku. Jeśli skan ma posłużyć jedynie do wizualizacji lub prezentacji zeskanowanych obiektów – wystarczy wstępnie oczyścić skan z szumów powstałych w procesie a następnie go wyeksportować. Jeśli element ma zostać końcowo wydrukowany w 3D bez żadnych zmian w geometrii – potrzebna jest „szczelna” siatka trójkątow (z ang. watertight mesh), Odpowiednie przygotowanie pliku przez naszych inżynierów jest kluczem do poprawnego wydruku 3D. W przypadku gdy zeskanowana geometria ma zostać wykonana na maszynie CNC, potrzebna jest usługa kompleksowej inżynierii odwrotnej. Podczas tego procesu skan jest przerysowywany do formatu .step lub .igs. Taki plik jest w pełni edytowalny.

Otrzymaj wycenę w ciągu 24h

W celu otrzymania oferty, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony

Inżynieria odwrotna

Skanowanie 3D ramki do wydruku 3D

Konwersja skanu 3D na obiekt bryłowy

Inżynieria odwrotna – pod tym hasłem najczęściej kryje się manualna konwersja chmury punktów otrzymanej w procesie skanowania 3D, na plik bryłowy. Obiekty bryłowe, są w pełni edytowalne w dowolnym oprogramowaniu CAD. Na ten moment na rynku istnieje ogromna ilość różnych systemów CAD. W związku z tym modele dostarczamy najczęściej w formacie uniwersalnego pliku w formacie .step lub .iges. Na życzenie klienta możemy również wygenerować inne formaty plików. Przede wszystkim istotne jest poinformowanie o przeznaczeniu pliku na etapie wyceny. Umożliwi to naszym inżynierom dokładne oszacowanie kosztu usługi.

Modele 3D do dalszej edycji

Jeśli zeskanowany element ma zostać następnie wykonany metodą obróbki ubytkowej lub formowania wtryskowego, potrzebują Państwo edytowalnego modelu 3D. Na przykład w postaci jednego z uniwersalnych plików z rozszerzeniem .step, .igs lub .sat. Tak przygotowany plik można z powodzeniem edytować w dowolnym programie CAD za pomocą podstawowych operacji. Na przykład wyciągnięcie przekroju, wycięcie przekroju, wyciągnięcie lub wycięcie po ścieżce, podzielenie i wiele innych. Na tym etapie nasi inżynierowie mogą również samodzielnie zmodyfikować geometrie zgodnie z Państwa wytycznymi, szkicami lub rysunkami technicznymi.

Usługi skanowania 3D,
szybka wycena i profesjonalne doradztwo

Po wypełnieniu formularza jeden z pracowników skontaktuje się z Państwem w celu przedstawienie oferty.

Skanowanie 3D w naszej firmie

Zapoznaj się z pozostałymi usługami

Strona firmy PROTOPLASTIC korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.