FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Drukowanie 3D

Zbiór najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi dotyczących wyceny, procesu druku 3D oraz realizacji zamówień.
Wydruk o wysokiej wytrzymałości mechanicznej z nylonu

Oprócz oczywistych czynników takich jak gabaryty modelu, na cenę wpływają również założenia i wymagania stawiane wydrukom. Na przykład wysoka dokładność wymiarowa, podwyższona wytrzymałość mechaniczna, gładkość powierzchni. 

Maksymalny wymiar wydruku w technologii FDM wynosi 914 x 609 x 914 mm. 

Dla technologii SLS jest to 700 x 380 x 580 mm.

W technologii SLA dysponujemy maszynami o polu roboczym do 335 x 200 x 300 mm.

Należy pamiętać, że realne gabaryty wydruku zależą przede wszystkim od geometrii i użytego materiału. Nie da się wydrukować profilu o przekroju 20x20mm i długości 1000 mm, pomimo że bez problemu zmieści się nam w polu roboczym maszyny.

Minimalny koszt zamówienia wydruku w technologii FDM wynosi 100 zł netto. Dla druku 3D w technologii SLA jest to 200 zł netto. Przy spiekaniu proszku poliamidowego 250 zł netto. W technologiach CJP oraz DMLS 500 zł netto. Kwota minimalna za usługę skanowania 3D wynosi 400 zł netto (bez inżynierii odwrotnej).

Czas realizacji zależy od czasu trwania procesu oraz aktualnego obłożenia parku maszynowego. W technologii FDM oraz SLA posiadamy wystarczającą ilość maszyny do realizacji zleceń nawet tego samego dnia. Czym mniejszy jest obiekt (lub obiekty), tym większa szansa, że zamówienie zostanie zrealizowane jeszcze dziś! Termin realizacji wydruku 3D w technologii SLS jest uzależniony od aktualnej liczby zamówień. Komorę z wydrukami naszych Klientów uruchamiamy nie rzadziej niż raz w tygodniu, stąd podawany czas realizacji to zawsze od 4 do 5 dni roboczych.

W przypadku druku z żywic – szary. Do wydruków 3D z materiałów technicznych w technologii FDM używamy najczęściej niebarwionych tworzyw, dzięki czemu są one wytrzymalsze. Zazwyczaj jest to kolor kości słoniowej, biały, transparentny lub czarny w przypadku tworzyw z dodatkiem włókna węglowego. W przypadku najtańszych tworzyw w technologii FDM, takich jak polilaktyd lub PET, jeśli Klient nie wybierze koloru, wydruki wykonywane są w losowych kolorach. Przy spieku proszku lub metalu, kolor zależy od koloru surowca i nie ma możliwości jego wyboru.

Standardowa wysyłka kurierska wraz z kosztami pakowania to koszt 20 zł netto. 99,3% przesyłek dostarczone zostały na następny dzień roboczy od wysłania, niezależnie od godziny nadania. Na życzenie Klientów wprowadziliśmy do oferty również wysyłki do paczkomatu, w cenie 15 zł netto.

Nie wysyłamy paczek za pobraniem. Umożliwiamy natomiast osobisty i płatność gotówką przy odbiorze w naszym biurze w Warszawie.

Tak. Wykonane wydruki 3D można odebrać w naszym biurze, mieszczącym się przy u. Instalatorów 23 w Warszawie.

Strona firmy PROTOPLASTIC korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.