PROFESJONALNY DRUK 3D DLA PRZEMYSŁU

Usługi druku 3D w Warszawie

Nasze technologie druku

Oferujemy Państwu drukowanie 3D oraz produkcję niskoseryjną realizowaną w pięciu technologiach (FDMSLASLS, CJP i DMLS). Ze względu na brak wysokich kosztów startowych, jest to na ten moment najlepsza alternatywa dla formowania wtryskowego, przy niskich nakładach. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu realizujemy zarówno pojedyncze zlecenia jak i krótkie serie produkcyjne z zachowaniem stosunkowo szybkiego czasu realizacji. W przeciwieństwie do „desktopowych” drukarek 3D nasze maszyny zapewniają bardzo wysoką powtarzalność i dokładność wymiarową.

Kompleksowa obsługa — od projektu do realizacji

Druk 3D jest technologią addytywną o coraz większej popularności oraz ilości zastosowań. Wykonujemy spersonalizowane gadżety reklamowe, przez odtwarzanie części maszyn aż po prototypy projektowanych przez Państwa elementów. Korzystając z usług naszej firmy, nie muszą mieć Państwo projektu (najczęściej w formie pliku .STL). Dzięki naszym inżynierom świadczącym usługi projektowania oraz modelowania 3D wystarczy nam szkic, rysunek techniczny, fizyczny obiekt do odtworzenia lub Państwa koncepcja.

Nasze technologie druku 3D

Technologia FDM — układanie kolejnych warstw roztopionego, termoplastycznego tworzywa sztucznego

Materiał, z którego wykonujemy wydruki 3D w technologii FDM stanowią szpule z nawiniętym drutem wykonanym z tworzywa sztucznego (tak zwany filament). Ze względu na stosowania wysokiej jakości maszyn, nasze wydruki 3D w tej technologii cechują się dokładnością wymiarową na poziomie +- 0.3 mm lub +-0,3% wymiaru nominalnego  (w zależności od gabarytów oraz użytego materiału). Charakterystyczną cechą wydruków 3D w technologii Fused Deposition Modeling jest powierzchnia boczna wydruków z zauważalnym układem warstw. Wynika to z charakterystyki procesu. Dzięki przemysłowym maszynom wiodących producentów w branży druku 3D jesteśmy w stanie wyprodukować dla Państwa nawet elementy o geometrii uniemożliwiającej zastosowanie innych technologii.

Technologia SLA — wydruki z żywic polimerowych , utwardzanych światłem lasera UV

Wydruki SLA powstają z żywicy światłoutwardzalnej. Jest to płynny materiał, który zmienia stan skupienia na stały pod wpływem lasera UV. Ze względu na zawarte w żywicy fotoinicjatory, w miejscach w których padło światło lasera powstaje wydruk 3D.  Dzięki bardzo małej wielkości plamki lasera (plamka wielkości od 50 do 70 mikrometrów) wydruki 3D z żywicy są bardzo precyzyjne i doskonale odwzorowują model cyfrowy. Z tego samego powodu zachowane zostają nawet najdrobniejsze szczegóły. Stosowane przez nas żywice mogą posiadać podwyższone właściwości mechaniczne (wytrzymałościowe), elastyczność lub być przystosowane do spalania bezresztkowego (żywice typu castable). Dysponujemy również żywicami o podwyższonej odporności temperaturowej (do 180 stopni). W przeciwieństwie do tańszej technologii FDM, wydrukowane obiekty cechują się gładką powierzchnią boczną.

Technologia SLS — spajanie kolejnych warstw proszku poliamidowego, za pomocą wiązki lasera

Drukowanie 3D w technologii SLS polega na spiekaniu kolejnych warstw proszku, za pomocą światła lasera. Dzięki przystępnej cenie, technologia ta jest kompromisem, pomiędzy dość tanią technologią FDM a kosztownymi wydrukami z żywicy w technologii SLA. Z tego względu świetnie sprawdza się w prototypowaniu elementów o skomplikowanej geometrii. Co więcej, jest jedną z niewielu technologii, które zupełnie nie potrzebują wykorzystania struktur podporowych. Standardowa dokładność wykonania wynosi +-0,2 mm lub 0,2% wymiaru nominalnego. Materiałem używanym do wykonania wydruków jest najczęściej Nylon PA12 w postaci proszku o odpowiedniej gradacji. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych technologii, ze względu na charakterystykę procesu, czas realizacji jest nieco dłuższy.

Technologia DMLS — warstwowe spajanie proszków metali za pomocą lasera

Druk 3d z metalu staje się coraz bardziej popularną metodą wytwórczą. Pomimo dość wysokiego kosztu produkcji, wykonanie niektórych geometrii w tej technologii jest jednak ekonomicznie uzasadnione, ponieważ nie każdą geometrię da się wyfrezować. Nawet korzystając z pięcio-osiowych obrabiarek cyfrowo numerycznych. Czym bardziej skomplikowana geometria – tym większa szansa, że akurat w Państwa przypadku warto zastosować drukowanie z metalu. Świadczymy usługi druku z materiałów takich jak: tytan, aluminium oraz stal nierdzewna. Standardowy czas realizacji dla wydruków 3D z metalu wynosi zazwyczaj 14 dni roboczych. Wynika to ze stopnia skomplikowania procesu druku. Kwota minimalnego zamówienia w tej technologii wynosi 500 zł netto. Należy pamiętać, że jest to technologia wymagająca generowania struktur podporowych. Z tego powodu na wydrukach mogą pojawić się ślady po usunięciu podpór.

Wyceń usługę druku 3D

Ze względu na ilość parametrów wpływających na cenę wydruków,
oferujemy Państwu darmową wycenę usługi drukowania 3D.

Drukowanie 3d w naszej firmie:

Usługi druku 3D,
darmowa wycena i profesjonalne doradztwo

Po wypełnieniu i wysłaniu poniższego formularza prosimy o oczekiwanie na ofertę. Jeśli sprawa jest bardzo pilna prosimy o kontakt telefoniczny po przesłaniu formularza.

Jeśli Państwa pliki zajmują więcej niż 10 mb lub pojawia się komunikat „invaild file type” lub „Your files exceeds limits” prosimy przesłać do nas formularz bez plików, a pliki dostarczyć przez serwis Wetransfer.com – wystarczy kliknąć przycisk po lewej stronie i nowo otwartym oknie przesłać pliki.

Zapoznaj się z pozostałymi usługami

Strona firmy PROTOPLASTIC korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.